CO TO JEST DVB-T?

DVB-T czyli z angielskiego Digital Video Broadcasting – Terrestrial to standard telewizji cyfrowej DVB nadawanej naziemnie. DVB oznacza po prostu nadawanie syngału cyfrowego telewizji, litera T jest skrótem od słowa „terrestrial” czyli „naziemna”. I tak DVB-S oznacza nadawanie sygnału telewizji cyfrowej drogą satelitarną, a DVB-C drogą kablową.

Nowa technika nadawania sygnału niesie ze sobą wiele korzyści, m.in.:

  • umożliwia nadawanie większej ilości programów telewizyjnych

  • znacząco wpływa na poprawę jakości obrazu i dźwięku

  • umożliwia wprowadzenie kanałów w wysokiej rozdzielczości HDTV

  • daje możliwość nadawania kilku ścieżek językowych (np. w kilku językach oraz dźwięku przestrzennego)

W związku z uruchomieniem w Polsce sygnału Naziemnej Telewizji Cyfrowej wprowadziliśmy do zakresu naszych usług instalacje oraz modyfikacje już istniejących instalacji do systemu DVB-T.

Również i w tej dziedzinie nie my sobie równych i wszystkie nawet kilkuletnie instalacje analogowe po wykonaniu kilku zabiegów nadal sprawnie pełnią swoją funkcje w nowym systemie.

rys 15rys 16rys 17

rys 18rys 19

Ze względu na specyficzny rodzaj sygnału oraz różnorodne ukształtowanie terenu w okolicach Krakowa każda antena dobierana jest indywidualnie po rozmowie telefonicznej. Aby wykluczyć ewentualne zakłócenia innych sieci oraz przy okazji zaoszczędzić pieniądze klienta.

rys 20rys 21rys 22

Dla poprawienia jakości sygnał, anteny proponujemy instalować w jak najwyższym punkcie budynku. Najlepszy rozwiązaniem jest komin. Tak jak w przypadku telewizji satelitarnej montaż odbywa się na uchwycie ściennym, balkonowym lub taśmie koninowej.

Ilość kanałów uzależniona jest od stacji nadawczej. W chwili obecnej możemy obejrzeć:

rys 23